Invitatie la Sedinta Anuala a Adunarii Generale a Parohiei "Sfantul Apostol Toma" din Dandenong

PATRIARHIA ROMANA
Episcopia Ortodoxa Romana a Australiei si Noii Zeelande
Biserica Ortodoxa Romana "SFANTUL APOSTOL TOMA"
,
ROMANIAN PATRIARCHATE
Romanian Orthodox Episcopate of Australia and New Zealand
Romanian Orthodox Church "SAINT APOSTLE THOMAS" of
DANDENONG, VICTORIA, AUSTRALIA
61 David Collins Drive, Endeavour Hills, VIC, 3082
Telephone: 0424 470 302

ABN: 26383033778

 


InvitatieSunteti invitati sa participati la Sedinta Anuala a Adunarii Parohiale a Parohiei "Sfantul Apostol Toma" - Dandenong, Victoria, Australia, Duminica 22 noiembrie 2009 orele 12.30 pm la Nazareth College, Manning Drive, Noble Park North.


Iubiti crediniciosi,


In sedinta din data de 21 octombrie 2009, Consiliului Parohial al Parohiei Sfantul Apostol Toma, Dandenong, Victoria, Australia in conformitate cu art. 55-57 ale Statului de functionare al parohiei a luat urmatoarele decizii pe care dorim sa vi le aducem la cunostiinta :


1.  Convocarea Sedintei Anuale a Adunarii Parohiale a Parohiei Sfantul Apostol Toma-Dandenong
2.  Sedinta va avea loc Duminica 22 noiembrie 2009 orele 12.30 pm la Nazareth College, Manning Drive, Noble Park North, dupa savarsirea Sfintei si Dumnezeiesti Liturghii
3.  La aceasta sedinta vor putea participa atat membrii ai parohiei noastre care si-au achitat cotizatia de membru ($60 dolari/membru), cat si cei care au facut donatiile pentru cumpararea unei proprietati, viitoarea noastra biserica


Pe ordinea de zi a acestei sedinte vor fi discutate urmatoarele puncte:


1.  Prezentarea demisiilor unor membrii din Consiliul Parohial ai Parohiei Sfantul Apostol Toma,
Dandenong/Adunarea Eparhiala a Episcopiei Australiei si Noii Zeelande si alegerea noilor membrii propusi
2.  Explicarea termenilor care definesc calitatea de membru al parohiei si cea de donator
3.  Prezentarea raportului privind contul de execuţie şi bilanţul financiar-contabil al parohiei
4.  Dupa prezentarea acestui raport financiar se va pune in discutie luarea unei decizii cu privire la ce fel de proprietate unde va functiona biserica, dorim sa ne indreptam atentia spre achizitionare in functie de posibilitatile financiare
5.  Discutii referitoare la un imprumut bancar - decizia in acest sens se va lua numai daca veti si semna pentru sustinerea acestui imprumut prin donatii in banii si prin completarea deataliilor dvs. pe o lista oficiala a bisericii care de fapt este o conditie necesara impusa de banca
Suma propusa este de $1120 ($1000=plata mortgage-ului + $120=plata cult).
Donatia poate fi anuala ( $1120 ) platibila in primele 5 luni ale anului sau poate fi donatie lunara ( $94 X 12luni=$1128)
Orice alta suma donata este si va fi apreciata pentru care va multumim .


Retineti: Detaliile dvs. reprezinta numai un angajament personal semnat de dvs. ca veti dona ( vira ) aceasta suma parohiei si nu implica nici un fel de responsabilitate financiara fata de banca care va acorda imprumutul.


Va asteptam la aceasta sedinta atat pe dvs. membrii cotizanti si donatori ai parohiei noastre cat si pe cei care incepand cu data de 22 noimbrie 2009 vor sa devina membrii activi ai parohiei noastre.
De aceea va adresam rugamintea dvs. celor care ati primit aceasta invitatie sa faceti cunoscuta desfasurarea acestei sedinte si celor care sunt membrii de drept ai bisericii noastre sau care doresc sa devina membrii si care din anumite motive nu au primit aceasta invitatie.


Consiliul Parohial al Parohiei Sfantul Apostol Toma Dandenong

 

Published in Biroul de presa al Episcopiei Ortodoxe Romane din Australia si Noua Zeelanda, Friday, 06 November 2009

News and events